overlay

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı

BZ8A8020.JPG
Uzm. Dr. Mustafa KARAAĞAÇ
Başkan Yardımcısı

1985 yılında Kayseri’de doğdu. İlköğrenim sonrasında orta öğrenimini Ali Rıza Özderici Anadolu İmam Hatip Lisesinde ve lise öğrenimini Özel Hisarcıklıoğlu Fen Lisesinde (tam burslu) olarak Kayseri’de tamamladı.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. Öğrencilik yıllarında birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Mezuniyetinin ardından Yozgat 1 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda 3 yıl pratisyen hekim olarak çalıştı. Ardından 2012-2016 yıllarında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Patoloji ihtisasını tamamlayarak uzman hekim oldu.

2016 yılında Şanlıurfa Siverek Devlet Hastanesinde Tıbbi Patoloji uzmanı olarak göreve başladı. Ardından aynı hastanede sekiz ay başhekim yardımcılığı ve on ay kadar da başhekim vekilliği görevini yaptı.

Ocak 2017 den itibaren Kayseri Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığında başkan yardımcısı olarak göreve başlayan Uz. Dr. Mustafa Karaağaç orta düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.