overlay

Nasıl Başvurulur?

MÜRACAAT VE HİZMET SUNUMU

İlk önce, hastalar kendileri, onlara yardımcı olanlar veya Aile Hekimleri 444 38 33 Ulusal Çağrı Merkezi’ ni arayarak kayıt yaptırırlar.

Kayıt esnasında; alınmak istenen sağlık hizmeti, hastanın T.C. Kimlik numarası, adres, iki adet telefon numarası, müracaatı yapan kişinin yakınlığı, T.C. numarası ve iletişim bilgileri istenilmektedir.

Bu kayıt bilgileri Ulusal Çağrı Merkezi tarafından Evde Sağlık Yönetim Sistemi (ESYS) üzerinden anında Kayseri ili Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ESH KM) ne gönderilir.

 Koordinasyon Merkezi personeli, kayıt esnasında verilen telefon numarası ile hasta/ hasta yakını ile iletişim kurarak, hastanın kimliği ve hastalığı hakkında bilgi alır. İletişim bilgilerini doğrulatır.

İlgili kişiye, kayıtlarının yapıldığını ve adreslerine en yakın ESH Birimi tarafından aranılacaklarını ve kendilerine uygun ziyaret günü randevusu verileceğini bildirir.

Hemen o anda ESH KM hasta bilgilerini ESYS üzerinden yerleşim yerine en uygun Devlet Hastanesi, İlçe Entegre Hastanesi veya Ağız Diş Sağlığı Hastanesi (ADSH) Evde Sağlık Hizmetleri Birimine gönderir.

 Hastane ESH Koordinasyon Merkezi hasta / hasta yakınını arayarak sunulacak hizmetin türü ve hasta yoğunluğu üzerinden yapmış olduğu ziyaret planını ilgili kişiye bildirir.

Bu plan doğrultusunda görev vereceği ekibi görevlendirir.

Görev atanan ekip hastayı ziyaret eder.

Kayseri ili merkezinde gün içinde ortalama 70-75 Hasta ziyaret edilmektedir. Müracaat tarihinden itibaren ortalama olarak Hekim tarafından ilk muayene isteği için 3 -5 gün, Hemşirelik hizmetleri için 1-3 gün, Hasta Nakil Hizmetleri için ise 1 Hafta -10 gün arasında randevu verilmektedir.